Yaş Sınırı Varmıdır ?

Tandem yamaç paraşütü için alt yada üst yaş sınırı yoktur. Sadece kilo/ağırlığa bağlı olarak sınırlandırmalar vardır. Minimum 25 kg üstü Maksimum da ise 110 kg dır.

Kilo Sınırı Varmıdır ?

Evet vardır. Yamaç paraşütünü kanadının taşıyabileceği ağırlık sınırlı olduğundan dolayı pilotun ve yolcunun ağırlığı hava koşullarıda gözönünde bulundurularak eşleştirilecektir. Yolcunun minumum 25kg üstü, maksimum 110kg olması yamaç paraşütü için idealdır.

Bütün Yıl Boyunca Uçuş Varmıdır ?

Fethiye BABADAĞ'a 2014 yılında açılan 1200mt buluat altı pisti bu sporu sevenlere 12 ay boyunca tandem yamaç paraşütü yapma imkanını sunmaktadır. Havanın durumuna bağlı olarak genelde 1700mt ve 1900mt pisleri kullanarak zirveden atlayış gerçekleştirilmektedir.

Kazalara Karşı Yamaç Paraşütü Sigortası Yapıyormusunuz ?

Misafirler yamaç paraşütü operatörü tarafından kapsamlı bir police ile sigortalıdır. Herhangi bir kaza unsuru olduğu taktirde sigortadan yararlanabiliyorsunuz.

Yamaç Paraşütü Fiyatları ne kadar ?

Tandem yamaç paraşütü fiyatı 300TL dir. Ama yılın çeşitli ödenmelerinde kampanyalar düzenleyerek bu fiyatları 275 TL, 250 TL, 225 TL, 200 TL, 175 TL, 150 TL olarak güncellemekteyiz. Misafirlere en iyi hizmeti en uygun fiyata sunmak amacımızdır.

Uçuşlar ne kadar sürmektedir ?

Uçuş süresi hava şartların sağlayacağı uygun termik ile minumum 20-25 dk. Maksimum 35dk hatta üzeri havada tutmaya çaba sarfedecektir.

Fethiye Yamaç Paraşütü Yaparken nasıl giyinmeliyim ?

Rahat edeceğiniz bir kıyafet ile sağlam bir çift ayakkabı (spor ayakkabısı önerilir) yeterlidir. Uçuş esnasında kullanmanız için kaskı biz size sağlayacağız.

Daha önce uçmamış olanlar için eğitime ihtiyaç varmı ?

Kesinlikle HAYIR! Take-Off diye tabir edilen Kalkışdan önce deneyimli pilotunuz tarafından bilgilendirileceksiniz. Sadece bir kaç adım koştuktan sonra tüm kontrol ehliyetli pilotunuzda olacaktır. Siz sadece arkanıza yaslanıp tandem yamaç paraşütün keyfini çıkarın. Uyarı: Kalkışdan önce biraz koşacağınızdan dolayı Spor Ayakkanızla gelmenizi tavsiye ederiz.

Ölüdeniz Babadağ arası kaç dakikada çıkılıyor ?

Ölüdeniz'den Babadağ yaklaşık olarak 20 km olup 40dk bir yolculukdan sonra 1700mt yükseklikteki uçuş pistine ulaşmış olacaksınız. Yolculuğunuz esnasında Türkiye'nin en güzel dağından inanılmaz bir bitki-örtüsü ve eco sistemi gözlemleyeceksiniz.

Ölüdenize Hiç gelmedim firmanızı nasıl bulacağım ?

Sizleri Babadağına çıkmadan önce ofisimize transfer ediyoruz. Tuana Hotel, Çalış, Fethiye Merkez, Karagözler, Letonya Tatil Köyü, Hillside, Ovacık, Hisarönü, Kayaköy den sizleri alarak buluşma noktasına transfer ediyoruz. Daha sonrada sizi uçuşunuz için Babadağın zirvesine çıkarıyoruz.

Fotoğraf ve Video çekmek istiyorum nasıl çekebilirim ?

Uçuş esnasında güvenlik gerekçesi ile kendi kamera ve telefonuzu kullanmanıza izin verilmemektedir. Sadece GOPRO diye adlandırılan, pilota ait kamera ve video kayıt cihazı, gerekli güvenlik tedbirleri alındıktan sonra kullanılmaktadır. Video ve resimlerin ücreti 120 TL olup bu alışveriş sadece pilot ile misafir arasındadır. Turununu İLK BAŞTA Paket olarak alırsanız (Yamaç Paraşütü + Resim ve Video) indirim söz konusudur. Fethiye Yamaç Paraşütü sadece bilgilendirme amaçlı olarak bu soruyu cevaplamaktadır.